Ciekawostki


Detox

Nasz produkt ma doskonały, naturalny skład. Dowiedz się o nim więcej klikając w ten link.


Najczęściej zadawane pytania

Masz pytania i wątpliwości odnośnie naszych produktów?

Przygotowaliśmy dla Ciebie bazę najczęstszych pytań i odpowiedzi. Dowiedz się więcej!

78117922 www

Powody starości

W odróżnieniu od większości kosmetyków dostępnych na światowych rynkach naturalny kolagen zamiast walczyć ze skutkami starzenia się skóry, uderza w ich przyczyny - niedoborów kolagenu. Stymulacja jego wewnętrznej produkcję jest możliwa tylko przez uzupełnienie z zewnątrz!


Kto wynalazł kolagen rybi

Aktywny kolagen rybi „wynaleźli” Polacy! W latach 70-tych i 80-tych polscy naukowcy szczycili się uznawaną na świecie szkołą biochemii białek. Przełom lat 1985 i 1986 przyniósł sensacyjne efekty w badaniach! Zespół chemików w osobach Kujawa, Michniewiczow i Skrodzki z Pracowni Badań Spółdzielczości Rybackich w Gdyni, wyizolował molekuły niskorzędowego kolagenu ze skór rybich, zapisując się tym samym na kartach historii! Kolagen ten po rozpuszczeniu w wodzie utrzymywał swoją strukturę poza organizmem zwierzęcia!

water and vegetables

Żywność nie wystarczy

Kolagenu w ludzkim ciele nie da się w pełni uzupełnić pożywieniem! Zanik kolagenu to proces, na który nie mamy wpływu. Jedyna skuteczna metoda, by uzupełnić jego niedobory, to suplementy diety wzbogacone w kolagen naturalny!

Feines Weizenmehl

Systematyczność

O dobrej gospodarce aminokwasowej decyduje systematyczność dostarczania kolagenu do organizmu! Jednorazowe jego dostarczenie nawet w dużej ilości nie przyniesie efektów! Kolagen wymieniany jest wolno w różnych organach. Niewiele więc daje najedzenie się kolagenu „na zapas”!

pouring water into glass from a bottle, on blue background

Aktywność w butelce

Kolagen rybi, rozpuszczony w roztworze wodnych pozostając w nietkniętej postaci, zachował aktywność biologiczną, nawet w zamkniętej butelce! Dzięki temu można mieć absolutną pewność, że jest to aktywny, działający i efektywny preparat!

Woman and man couple drinking red wine at the seaside on a jetty

Czy warto pić wino

Wino przyjacielem kolagenu! Skład wina wchodzą związki zwane fenolami. Wspomagają one ochronę naczyń włosowatych oraz kolagenu w ścianach naczyń krwionośnych. Dodatkowo posiadają funkcje antyutleniające, dzięki czemu spowalniają rozpad błon komórkowych w tętnicach wieńcowych i w mózgu.

73461227 www

A co z kawą

Kawa wrogiem kolagenu! Picie kawy powoduje zmniejszenie w znacznym stopniu wchłanialność i przyswajalność aminokwasów. Z tego powodu utrudnione zostają odbudowywanie i serwis kolagenu organicznego w organizmie.

Sexy blonde woman in sunglasses smoking cigar

Nikotyna a cytryna

Witamina C, ma ogromny wpływ na ostateczny kształt i strukturę włókien kolagenowych, a tym samym na wygląd ludzkiej skóry i zmarszczki! 35mg witaminy C – tyle wyniszcza jej jeden wypalony papieros. A to niemal tyle ile zawiera jedna cytryna! Jakie więc szkody dla zdrowia i urody może przynieść systematyczne palenie?! Odpowiedź jest oczywista!

Various kinds of sugar in bowls isolated on white

Cukier nie taki słodki

Glukoza – przyjaciel i wróg organizmu ludzkiego! Dzięki niej najprawdopodobniej człowiek doszedł do obecnego poziomu rozwoju ewolucyjnego. Jednak odgrywa ona także negatywną rolę wpływając na proces starzenie - niszczy tkankę łączną zabijając kolagen ustrojowy! Pomimo, że najbardziej proces ten, zwany glikacją, zauważalny jest na ludzkiej skórze, zachodzi także między innymi w naczyniach krwionośnych, ścięgnach, stawach, oku..

para www

Słońce wrogiem piękności

Promienie słoneczne niszczą włókna kolagenowe, a to przyspiesza powstawanie zmarszczek. Jeszcze większe szkody wyrządzają skórze i zawartemu w niej kolagenowi lampy solaryjne! Stąd też, w celu przedłużenia młodego wyglądu skóry, nie zaleca się opalania, szczególnie długiego i częstego!

Pretty woman against an abstract background

Tkanka to młodość

O tym, ile naprawdę mamy lat, nie decyduje PESEL, lecz kondycja tkanki łącznej! To prawdziwa tkanka młodości, zbudowana z włókiem kolagenowych. Można systematycznie utrzymywać wiek biologiczny organizmu na poziomie 5-10 lat niższym niż wiek rzeczywisty! I to bez stosowania inwazyjnych zabiegów, a prowadząc jedynie odpowiedni tryb życia uzupełniony w systematyczne dostarczanie organizmowi naturalnego kolagenu z zewnątrz.

Beautiful Girl Touching Her Face. Isolated on a White Background. Perfect Skin. Beauty Face. Professional Makeup

Technologia prosto z NASA

Niektóre badania donoszą, że połączenie suplementacji kolagenu z kwasem hialuronowym może przyspieszyć ich obopólne działanie! Tym samym, bazując tylko kolagen liofilizowany zachowuje wszystkie właściwości naturalnego kolagenu!
Proces liofilizacji został wymyślony dla kosmonautów w laboratoriach NASA. Kosmonauci musieli być odżywiani w pełni wartościowo, nie zabierając w kosmos dużej ilości ciężkiego pokarmu.
Liofilizacja kolagenu to proces skomplikowany i kosztowny. Obecna technologia liofilizacji zrewolucjonizowała sposoby wytwarzania suplementów diety, pozostawiając w tyle tańsze i nie tak przyjazne dla zdrowia procesy utrwalania produktów, w trakcie który wiele życiodajnych związków, jak witaminy, białka, składniki mineralne, ulega zniszczeniu.
To właśnie kolagen liofilizowany jest głównie wykorzystywany w suplementach diety. Na tych informacjach, można przypuszczać, że efekty kuracji będą szybsze i lepsze.